Kosmos Třinec
PROGRAM TŘINEC V 90... O KINĚ PRONÁJEM ZA KULTUROU BEZPEČNĚ
AKTUÁLNĚ PREMIÉRY PRO SENIORY PRO DĚTI PRO ŠKOLY AKCE

Výstavy

Díky prostornému vestibulu kina vás můžeme také zvát na zajímavé výstavy fotografií, obrazů, kreseb a dalších výtvarných prací umělců, amatérů, mladých talentů i dětí.

Zastavte se a uvidíte, že návštěvu výstavy můžete spojit s příjemným posezením v naší malé kinokavárně.

Současná výstava: Pavel Zubek - ŽIMOB (výstava fotografií)

Virtuální komentovanou formu výstavy si můžete prohlédnout ZDE.

Pavel Zubek - ŽIMOB aneb ŽIvot zachycen MOBilem


„Život je krásný, smutný, veselý, občas nudný, někdy jen černobílý, ale po pár hodinách třeba zase hezky barevný.“ Takto hovoří o svých snímcích pro chystanou výstavu Můj ŽIMOB Pavel Zubek.

Společně s ním si vás dovolíme pozvat do naší kinoGALERIE na další zajímavou výstavu fotografií. Třinecký rodák je znám a oceňován především jako autor industriálních fotografií. Jeho nová výstava se však zcela vymyká jeho tvorbě, ale i zásadám zatvrzených fotografů, kteří hovoří o tom, že mobilní telefon není vhodný k fotografické tvorbě, natož pak k publikaci těchto snímků na veřejných výstavách. Zubek se zde pouští na tenký led a přichází s vlastní kůží na trh. Nejen proto, že ukáže snímky z mobilu, ale otvírá i své soukromí a pokouší se v divákovi rozvinout fantazii či diskusi nad tím, jestli jde ve fotografii jít i za pomyslnou čáru společenské etiky.

Vystavené fotografie jsou jako filmová políčka vystřižena z jednoho lidského života, který se hodně podobá i životu vašemu nebo někoho blízkého. Na některých z nich jsou připsány myšlenky, zážitky či glosy, které autora při focení napadly. A proč ŽIMOB? Protože jde o ŽIvot zachycen MOBilem.

O AUTOROVI

Pavel Zubek se fotografii věnuje více než 30 let, když začínal na klasickém kinofilmu s fotoaparáty Yashica a Zenit. Poté, co si uvědomil, že by se měl osobně vyhranit na jeden styl fotografie, který by převládal v jeho tvorbě, se začal prosazovat i na republikové scéně a později i na evropské. Industriál se stal jeho zálibou i múzou. Začal fotografovat v Třineckých železárnách zhruba před patnácti léty a postupně navštívil hutě, slévárny, doly či dělnické kolonie téměř v celé Evropě a zdokumentovat také práci slévačů ve Vietnamu.

Výsledkem jeho práce jsou výstavy fotografií ve městech ČR, Polska a Slovenska, jeho besedy s promítáním průmyslových fotografií, knihu „WERK objektivem Pavla Zubka“, vydaná ve spolupráci s Třineckými železárnami, a každoročního prestižního nástěnného kalendáře s hutnickou tématikou. Vyhrál několik fotografických soutěží, je trojnásobným vítězem prestižní soutěže Canon.cz v kategorii Letní festivaly, Barvy cestování a Minimalismus. S fotoaparátem této značky Canon 5D Mark III zachycuje své snímky v současnosti.

 

PROGRAM EMAILEM
VIRTUÁLNÍ VÝSTAVA ŽIMOB

Městské kino Kosmos Třinec
p. o., Dukelská 689, Třinec
PSČ: 739 61 tel: 558 996 703

OBCHODNÍ PODMÍNKY
×