Kosmos Třinec
PROGRAM TŘINEC V 90... O KINĚ VRÁCENÍ VSTUPENEK ZA KULTUROU BEZPEČNĚ
LETNÍ KINO TŘINEC V 90 VTEŘINÁCH

LETNÍ KINO

KDY:    každý pátek v červnu, červenci ve 21:30 a srpnu ve 21:00, vstup do areálu od 20:00

KDE:    na atletickém stadionu STaRS, 27. 8. za kinem Kosmos

VSTUPENKY:   on-line předprodej (vstupenka v mobilu i vytištěná)

na pokladně kina Kosmos (hotově i kartou)

na letním kině od 20:00 (jen hotově)

OBČERSTVENÍ:  stánek s jídlem a pitím, zákaz konzumace v hledišti

Všechny projekce probíhají za aktuálních protiepidemických opatření.

Podmínky podrobně viz Za kulturou bezpečně.

Děkujeme za pochopení. Doufáme, že i s omezeními si filmový zážitek užijete.

 

 

90 v hledáčku kina Kosmos

Od příštího měsíce bude během 90 dní i třinecké kino slavit na čerstvém vzduchu. V rámci letošních městských oslav „Třinec v 90…“, které proběhnou od června do srpna, nabídne kino Kosmos divákům páteční letní projekce na atletickém stadionu STARS.

„Diváky chceme přivítat na osvědčeném místě, které nabízí pohodlné sezení pro velký počet návštěvníků s potřebnými rozestupy,“ vysvětluje ředitelka kina Regina Szpyrcová. „Pokud to anticovidová opatření dovolí, rádi bychom k nočním projekcím nabídli také občerstvení.“

Na letní scéně městského stadionu STARS se uskuteční 12 promítání rozmanitých filmových žánrů, českých i zahraničních titulů. Třinečtí kinaři připravili navíc překvapení ve formě video gratulací v 90 vteřinách, které pro jubilanta natočily známé osobnosti s Třincem v srdci. Během letních projekcí budou moci diváci navíc vůbec poprvé shlédnout záběry návštěvy prezidenta T. G. Masaryka z roku 1930.

Jedno promítání v měsíci bude věnováno vzpomínání na 90. léta minulého století. V rámci retro letního kina na stříbrném plátně zazáří hvězdy z filmových hitů devadesátek, jako jsou Jurský park, The Matrix nebo Forest Gump.

„Pokud nám epidemiologická i meteorologická situace o prázdninách dovolí, rádi bychom pár představení navíc zahráli také na našem travnatém kopečku za kinem. Moc bychom si přáli, abychom tam ještě letos užili atmosféry filmového pikniku,“ poodkrývá pokličku připravované dramaturgie letního kina ředitelka Szpyrcová.

 

Projekce letního kina budou probíhat za aktuálních protiepidemických opatření.
30.07.2021 (pátek)
The Matrix _____________________ retro kino + občerstvení
21:30 česká verze
90

The Matrix _____________________ retro kino + občerstvení

LETNÍ KINO na stadionu STARS
Přístupný od 15 let
USA
Akční
česká verze
1999
136 min
90 Kč
Uvěříte neuvěřitelnému! Představte si, že vaše realita je jen iluzí a vaše nejtemnější noční můry jsou ve skutečnosti pravdivé. Představte si, že vaše současnost je vlastně minulostí a to budoucí se děje právě teď. Když si to dokážete představit, potom se budete cítit jako hrdina snímku Matrix Thomas Anderson (Keanu Reeves). A věřte, že to nebude příjemný pocit. Anderson je normální mladý muž, který se jen snaží přežít v každodenním shonu moderního velkoměsta. A má všechny předpoklady aby se mu to povedlo: dobré přátele, milující rodinu a perspektivní práci v multinárodní počítačové společnosti Meta Cortech. Jednoho dne, nebo lépe řečeno noci, se však do jeho spokojeného mozku zakousne strašlivá noční můra. Zdá se mu, že byl proti své vůli vložen v podobě dat do počítače a všechno to, co až dosud považoval za svůj osud, je jen vírem dat okolo několika tištěných spojů. Má pocit, že mu byla jeho mysl ukradena a uvězněna v obřím Matrix počítače budoucnosti. Začíná vážně pochybovat o své každodenní skutečnosti. Byl skutečně vhozen do stroje? Kdo je za to zodpovědný? Je tam s ním zavřeno i těch několik stovek lidí, které zná? Nebo jsou to jen projekce, které mají udržet zdání reality? A pak je tu otázka nejdůležitější: pokud je to všechno pravda, co se stane, až jeho věznitelé přijdou na to, že ji zná?
srpen
06.08.2021 (pátek)
Gentlemani
21:00 česká verze
90

Gentlemani

LETNÍ KINO na stadionu STARS
Přístupný od 15 let
USA
Akční
česká verze
2020
113 min
90 Kč
Sofistikovaná akční komedie z dílny scénáristy a režiséra Guye Ritchieho Gentlemani sleduje příběh britského drogového krále Mickeyho Pearsona (Matthew McConaughey), který se snaží prodat svoje impozantní drogové impérium dynastii oklahomských miliardářů.
13.08.2021 (pátek)
Forrest Gump ________________ retro kino + občerstvení
21:00 česká verze
90

Forrest Gump ________________ retro kino + občerstvení

LETNÍ KINO na stadionu STARS
Přístupný
USA
Komedie
česká verze
1994
142 min
90 Kč
Zemeckisův film je brilantním shrnutím dosavadních režisérových poznatků o možnostech "comicsového" vyprávění. Formálně i obsahově nejméně konvenční z jeho snímků přesvědčuje komediálními gagy i naléhavě patetickým tónem. Jeho hrdinou je prosťáček Forrest Gump, typický obyčejný muž, který od dětství dělal, co se mu řeklo. Do života si tak odnesl několik ponaučení své pečlivé maminky a osvědčené pravidlo, jež se mu hodí mnohokrát v nejrůznějších situacích: Když se dostaneš do problémů, utíkej. Forrest proutíká školou, jako hráč amerického fotbalu i univerzitou, potom peklem vietnamské války a zoufalstvím nad matčinou smrtí. Vždycky je totiž někdo nebo něco, co po něm skutečně či obrazně "hází kameny". Nakonec však Forrest poznává, že jsou i jiná řešení situací než útěk. Svůj život spojuje s kamarádkou ze školy Jenny, která pro něj zůstane provždycky jedinou láskou, s přítelem z vojny, černochem Bubbou, který dá směr jeho úvahám o lovu krevet a s poručíkem Taylorem, jemuž ve Vietnamu zachrání život. Forrestova životní pouť od 50. do 80. let je koncipovaná jako totálně "bezelstné" vyprávění hrdiny, neschopného obecnějšího hodnocení situace. Forrest jako sportovec i jako válečný hrdina se setkává se slavnými lidmi, které nakonec vždycky někdo zastřelí (J. F. Kennedy, J. Lennon). Také jeho bližní umírají, ale on sám zůstává. Empiricky se dopracovává od impulsivního útěku před životem k úvahám o lidském osudu a o Bohu. Soukromý hrdinův osud zároveň postihuje třicet let poválečných amerických dějin.
20.08.2021 (pátek)
Zrodila se hvězda
21:00 česká verze
90

Zrodila se hvězda

LETNÍ KINO na stadionu STARS
Nevhodné do 12 let
USA
Hudební
česká verze
2018
100 min
90 Kč
Hlavní roli v dechberoucím romantickém dramatu Zrodila se hvězda hrají Bradley Cooper a Stefani Germanotta, kterou ovšem celý svět lépe zná pod jejím uměleckým pseudonymem jako hudební superstar Lady Gaga. Pro čtyřnásobného držitele nominace na Oscara Bradley Coopera je tento film jeho režijním debutem. Cooper ve filmu zároveň hraje hvězdu country Jacksona Mainea, který objeví neznámou talentovanou zpěvačku Ally (Lady Gaga). Když se oba vrhnou do vášnivého milostného vztahu, Jack přiměje Ally k vystupování v záři reflektorů a katapultuje ji tak ke slávě. Ale když Allyin raketový start zastíní jeho vlastní kariéru, Jack stále obtížněji nese svůj ústup z velkých pódiích a o to více se potýká se svými vnitřními démony.
27.08.2021 (pátek)
LAST MINUTE kino
21:00 české titulky
90

LAST MINUTE kino

Název filmu uveřejníme týden předem.
české titulky
100 min
90 Kč
PROGRAM EMAILEM

Městské kino Kosmos Třinec
p. o., Dukelská 689, Třinec
PSČ: 739 61 tel: 558 996 703

OBCHODNÍ PODMÍNKY
×