Kosmos Třinec
PROGRAM TŘINEC V 90... O KINĚ ZA KULTUROU BEZPEČNĚ
PŘEDPRODEJ PRO HENDIKEPOVANÉ DÁRKOVÉ POUKAZY OTEVÍRACÍ DOBA 3D PROJEKCE KINOKAVÁRNA KINOGALERIE MÉDIA O NÁS FOTOGALERIE POVINNĚ ZVEŘEJŇOVANÉ INFORMACE KOSMOS výzva! KONTAKTY JAK SE K NÁM DOSTANETE KINOTEAM PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI PRONÁJEM VRÁCENÍ VSTUPENEK

KOSMOS výzva!

V pondělí 12. října jsme na příkaz vlády vypnuli promítačku a toužebně vyhlížíme lepší časy. Musíme se přiznat, že už se nám tedy dost po vás, divácích, stýská, a zdá se, že mnozí z vás to mají stejně. A tak jsme si řekli, že nejlepší lék proti trudomyslnosti je tvořivost a trochu té srandy. Takže, prosím, přijměte pozvání a připojte se k naší vesmírné výzvě, stejně jako známé tváře, příznivci kina a další, jejíchž videa tu pro vás budeme postupně uveřejňovat. Začínáme odpočítávat…. 3, 2, 1, START! Vzhůru do KOSM(OS)U!

1. IRENA ONDRASZKOVÁ - VIDEO PŘÍSPĚVEK naleznete přímo ZDE
Kdo jiný by se měl jako první vyznávat ke vřelému vztahu ke kinu, než dlouholetý bystřický pracant a kreativec na poli kultury - IRENKA ONDRASZKOVÁ? Naši zprávu z KOSM(OS)U zachytila právě pod střechou bystřického kina, kterému spolu s muzeem, infocentrem Muz-ic Bystřice a oddělením kultury šéfuje. Irenko, za Tvé odpovědi moc děkujeme!

2. BEATA LACHOWICZOVÁ - VIDEO PŘÍSPĚVEK naleznete přímo ZDE
K naší VESMÍRNÉ VÝZVĚ se přidala i velká milovnice filmu a kinematografie Beata Lachowiczová. Beat navštěvuje naše kino velice často a nějakou dobu v něm i pracovala. Mrkněte a pokud máte chuť, připojte se se svým vyprávěním, co pojí s kinem právě vás. Beat, tobě moc děkujeme za tvou VIDEOzprávu.

3. EWA FARNÁ - VIDEO PŘÍSPĚVEK naleznete přímo ZDE
Tuhle skvělou zpěvačku, třineckou rodačku a prostě super "babu" , Vám jistě nemusíme detailně představovat! Ewa Farna je velice úspěšná zpěvačka, která získala řadu českých i polských ocenění. Své koncerty hravě vyprodává nejen u nás, ale i u našich sousedů. V roce 2017 vstoupil do kin Ewin dokument, který nám přišla osobně představit i do našeho kina. Věříme, že se brzy naskytne další příležitost se potkat. Za natočené video moc děkujeme.

4. MICHAELA DOLINOVÁ - VIDEO PŘÍSPĚVEK naleznete přímo ZDE
KOSMOS výzva pokračuje v podání MICHAELY DOLINOVÉ!
Třinec je jejím rodištěm, ale studium a práce ji zavedly do Prahy. Její milý úsměv, jiskru v oku a příjemný hlas můžete znát z Hudebního divadla Karlín, ze Snídaně s Novou, ze seriálu Ulice, Ordinace v růžové zahradě nebo Chlapci a chlapi. Na třineckém Velikonočním jarmarku 2017 vystoupila se svými Sněháňkami pro děti a moderovala odpolední program. Co právě teď dělá a na co se těší? To už vám prozradí v našem dalším video pozdravu, za který jí velmi děkujeme!

5. VĚRA PALKOVSKÁ - VIDEO PŘÍSPĚVEK naleznete přímo ZDE
Další díl naší KOSMOS výzvy pro vás natočila primátorka Statutární město Třinec Věra Palkovská, která nad Třincem drží ochrannou ruku už 15. rokem. 
Jsme moc rádi, že můžeme ve spolupráci s magistrátem města pořádat pro Vás diváky spousty zajímavých akcí, a těšíme se na další!! Co pro paní primátorku znamená kino a jaký film viděla v kině naposledy? To už vám prozradí ve video pozdravu, za který jí velmi děkujeme!

6. PETRA MACKOVÁ - VIDEO PŘÍSPĚVEK naleznete přímo ZDE
Tiskovou mluvčí Třineckých železáren Petru Mackovou asi netřeba představovat. Možná ale nevíte, že profesní dráhu začala jako novinářka v místních médiích, nejprve v týdeníku Horizont, pak v Hutníku a v počátcích třinecké kabelové televize se objevila s mikrofonem i v několika reportážích. Petra vládne slovem i písmem, proto jsme se moc těšili, když nám bez váhání slíbila odpovědi pro své oblíbené kino. Petři, děkujeme za pozdrav a povzbuzení! Hodně zdraví a dobrých zpráv pro Tebe i WERKzone!

7. ROMANA ŠEVEČKOVÁ - VIDEO PŘÍSPĚVEK naleznete přímo ZDE
Jako další se naší KOSMOS výzvy ujala věčně usměvavá a pozitivní osůbka Romana Ševečková! Romanu všichni známe hlavně z městské letní akce Prázdniny v 3nci, ty organizuje už neuvěřitelných 16 let a my musíme uznat, že to dělá opravdu skvěle! Mimo jiné je i naší věrnou divačkou a my ji za to i za toto video moc děkujeme!

8. PAVLA GOLASOWSKÁ - VIDEO PŘÍSPĚVEK naleznete přímo ZDE
S poslankyní ČR a třineckou radní Pavlou Golasowskou se v kině Kosmos můžete potkat poměrně často. Neunikne jí žádná česká premiéra a filmové zážitky ráda zažívá i se svými dcerami. Děkujeme, Pavli, za hřejivá slova a na nejbližší Dámské jízdě v kině Kosmos na viděnou!

9. TOMÁŠ TOMÁNEK - VIDEO PŘÍSPĚVEK naleznete přímo ZDE
Tomáš Tománek, kapelmajstr místní legendární kapely BLAF, je vždy pro každou srandu. Takže nejen že přijal naši KOSMOS výzvu, ale dokonce kromě svých neuvěřitelných vzpomínek na kino věnoval pro jednoho z vás své právě vydané CD Szufloda! Ale nebude to zadarmo. Vítězem se stanem ten, kdo nasdílí tento příspěvek a jako první napíše správnou odpověď na otázku: Proč policajti vyvedli Tomáše z kina Kosmos?

10. GABRIELA MIKULKOVÁ - VIDEO PŘÍSPĚVEK naleznete přímo ZDE
Ano, je to tak, i známá herečka Gabriela Mikulková patří do naší velké rodiny Třinečanů. Jen pro svižné připomenutí - Gabrielu jste mohli vidět ve filmech Zemský ráj to napohled nebo Posel, objevila se například v seriálech Kriminálka Anděl, Případy 1. oddělení, Živé terče nebo Bohéma. Letos si zahraje hlavní roli ve filmu
SLOVO a my pevně věříme, že jeho premiéru v kině Kosmos osobně uvede! Moc děkujeme za Vaše vzpomínky na třinecké kino, Gabrielo!

11. JIŘÍ ZABYSTRZAN - VIDEO PŘÍSPĚVEK naleznete přímo ZDE
Hudebník tělem a duší Jirka Zabystrzan stojí v čele talenty proslulé instituce Základní umělecká škola Třinec, se kterou kino kamarádi už pěknou řádku let. A až nás otevřou, tak určitě zas něco pěkného spolu vymyslíme. A aby se nám dobře čekalo, tak si udělejte kafe a nechte si povyprávět, co Jirku na kině baví a jaký film u něj zabodoval.

12. DARA KUŹMIC - VIDEO PŘÍSPĚVEK naleznete přímo ZDE
Dokážete si vzpomenout, která zajímavá osobnost měla u nás v kině ke konci roku 2018 výstavu s názvem Její touha (dovolit si být krásná) plnou nádherných černobílých snímků žen? 
Pokud jste dobře pátrali, naskočilo vám jméno Dara Kuźmic photo. Skvělá ženská i fotografka, jejímž cílem je ukázat lidem opravdovou hodnotu fotografie. Na jejích stránkách si mimo jiné přečtete, že miluje ledovou ranní sprchu a chození na boso. Co tam ale nenajdete, jsou odpovědi na naše otázky.
Děkujeme Ti, Daro, za příjemný video pozdrav, přejeme jen to nejlepší a těšíme se na Tebe v kině!

13. PETR ŠIŠKA - VIDEO PŘÍSPĚVEK naleznete přímo ZDE
Petr Šiška je mužem devatero řemesel show businessu. Znát ho můžete například jako textaře hvězd české popmusic, hudebníka několika kapel, zpěváka, herce, skladatele, rozhlasového a televizního moderátora, scénáristu, filmového a hudebního producenta, organizátora mnoha kulturních akcí, koncertů a hudebních festivalů... Ale taky jste ho mohli poznat jako třineckého patriota, turistu, sportovce, zastupitele nebo třeba synka z Lyžbic, který se stále rád vrací do svého oblíbeného kina Kosmos. Petře, díky za Tvou dlohodobou přízeň a přijatou KOSMOS výzvu!

14. PAVEL ZUBEK - VIDEO PŘÍSPĚVEK naleznete přímo ZDE
Fotograf Pavel Zubek je teď s kinem v kontaktu nejvíce. Přestože je naše kinoGALERIE zavřená, díky první společné virtuální výstavě mohly jeho snímky prorazit do éteru a šířit se na vlnách internetu.
Pavel je velký pohodář a pravý „Třiněčok“, autor oceňovaných industriálních fotografií, velký cestovatel, milovník zimní krajiny, sci-fi filmů , českého piva , dobrého vína i kubánských doutníků. Chcete vědět, jak se dostával na nepřístupné filmy a jak hlídal své sourozence? Tak si ho pojďte poslechnout!
Pavlovi moc děkujeme za video pozdrav i přání a těšíme se na brzké osobní setkání a třeba i další spolupráci!

15. ARTHUR F. SNIEGON - VIDEO PŘÍSPĚVEK naleznete přímo ZDE
Odvážného ochránce afrických slonů Arthura F. Sniegona jistě dobře znáte!
Už od dětství toužil chránit přírodu a zvířata a toto odhodlání mu zůstalo dodnes. Arthur je neúnavný bojovník proti vyhlazování slonů ve střední Africe. Na záchranu slonů založil projekt
Save Elephants a o svém putování a obdivuhodné práci vytvořil snímek Zde jsou sloni, který sám napsal, natočil i sestříhal. Premiéra tohoto snímku proběhla v roce 2018 právě v našem kině.
Arthurovi za video moc děkujeme a těšíme se na další milé setkání u nás v kině!

16. MART ESLEM - VIDEO PŘÍSPĚVEK naleznete přímo ZDE
Do Kolumbie se v rámci našeho cyklu Kino z cest s Martem Eslemem a jeho parťákem Davidem Surým ještě chvíli nepodíváme. Jeden z nich nám ale to dlouhé čekání na poutavé povídání o „nádherné zemi se špatnou pověstí“ zkrátí třeba i tím, že nám prozradí, co nejšílenějšího zažil v kině na svých dalekých cestách. O tom, že je Mart celoživotním světoběžníkem svědčí i to, že určitou dobu vyrůstal v Severní Itálii a navštívil 95 zemí světa včetně Antarktidy, které věnoval dvě zastavení i dvě publikace. Bez problémů se domluví čtyřmi světovými jazyky. Děkujeme za úspěšné spojení z dalekého Ústí nad Labem a přejeme dodatečně vše nejlepší k jeho nedělním narozeninám!

17. MARCELA TUROŇOVÁ - VIDEO PŘÍSPĚVEK naleznete přímo ZDE
Paní doktorka Marcela Turoňová z ORLmedspol s.r.o nás velmi potěšila svými vzpomínkami na dávné i nedávné návštěvy třineckého kina Kosmos. Tato pravidelná návštěvnice a fanynka kinematografických představení dokonce vloni v kině Kosmos promítala a komentovala své cestovatelské zážitky v rámci své charitativní přednášky. Nechte si povyprávět, jaký film ji naposledy zaujal.

18. JAKUB GAJDICA - VIDEO PŘÍSPĚVEK naleznete přímo ZDE
Kina jsou od půlky října zavřená po celé ČR. Tedy i biografy v Karviné, kterým šéfuje náš kamarád, milovník filmů a třinecký rodák Jakub Gajdica. Jsme rádi, že se bez přemlouvání přidal k naší KOSMOS výzvě a v pustém kinosále se poutavě rozvyprávěl, na co do kina chodil hodně dávno, poměrně nedávno a na co nejvíc se těší (snad!) už brzy. Kubo, díky a držme si i našim divákům palce! The Show must go on!

19. EVA ZELINKOVÁ - VIDEO PŘÍSPĚVEK naleznete přímo ZDE
Co všechno v našem kině Kosmos zažila Eva Zelinková a jaké chutě se jí spojují s biograrfem? Poslechněte si vyprávění světoběžnice, třinecké rodačky a realitní makléřky z Prahy. Vypadá to, že si čas na vzpomínání vyšetřila přímo během pracovních pochůzek, či trefněji řečeno objížděk.  Kdo zná stále veselou a příjemně ukecanou Evičku - palec nahoru!

20. MAREK DŽUPIN - VIDEO PŘÍSPĚVEK naleznete přímo ZDE
Víte, co mají společného nevěsty, Lofoty a Menu? Společného jmenovatele, a tím je třinecký profesionální fotograf, cestovatel a hudebník Marek Džupin.
Nevěsty = Markova výstava snímků nevěst v rámci uvedení filmu Dvě nevěsty, jedna svatba v našem kině před 3 lety
Lofoty = téma jedné z Markových cestovatelských přednášek o Norsku
Menu = název 1. CD kapely O.S.G., ve které Marek hraje na kytaru a foukací harmoniku
Děkujeme Markovi za přijatou Kosmos výzvu a příjemné povídání!

21. VOJTĚCH DOHNAL - VIDEO PŘÍSPĚVEK naleznete přímo ZDE
„Snažím se měnit k lepšímu sebe i své okolí a užívat si to,“ prozrazuje své životní motto nový ředitel kulturního domu TRISIA Vojtěch Dohnal. Sympatické, že? Jeho práce třineckého zastupitele, organizátora (nejen) akce Majday a dřívějšího managera kapely Lake Malawi je toho důkazem. Teď si nadmíru užívá role novopečeného tatínka. Přestože viděl a „zažil“ kus světa, doma je pro něj právě tady. Děkujeme Ti, Vojto, za Tvé kino zážitky i zpoza velké louže a přejeme příjemné dny rodinné i pracovní!

22. MAREK NOVOTNÝ - VIDEO PŘÍSPĚVEK naleznete přímo ZDE
Přesně před rokem jsme v rámci KINA Z CEST zažili s Markem Novotným dobrodružnou vysokohorskou výpravu na Ama Dablam. Jeho přednáška byla poslední, kterou jsme zatím mohli uskutečnit.
Letos vás Marek Novotný zdraví alespoň v rámci naší Kosmos výzvy!, tak se koukněte! Markovi moc děkujeme za skvělý videopozdrav.

Městské kino Kosmos Třinec
p. o., Dukelská 689, Třinec
PSČ: 739 61 tel: 558 996 703

OBCHODNÍ PODMÍNKY
×