Kosmos Třinec
PROGRAM O KINĚ PRONÁJEM KONTAKTY LETNÍ KINO
AKTUÁLNĚ PREMIÉRY PRO SENIORY PRO DĚTI AKCE PRO ŠKOLY
Young & Short 2023 12+ Young & Short 2023 12+
2023
100 min
Nevhodné do 12 let
Režie:
Štepán Fok Vodrážka, Hannah Lau-Walker, Amartei Armar, Markus Wulf, Charlotte de Cort,

Pásmo šesti krátkých filmů otevírá témata komplikovaných vztahů rodičů s dětmi, hodnoty člověka, snahy prosadit se či digitalizace společnosti. Setkáváme se s filmy hranými, animovanými, ale i dokumentárními. Forma vyjádření jednotlivých autorů reaguje na současné tendence a potřeby teenagerů, a svébytně uchopené filmy tak využívají různých typů stylizace, aniž by zároveň ztrácely srozumitelnost.

Anotace: Pásmo šesti krátkých filmů představuje komplikované vztahy s rodiči, snahu prosadit se na sociálních sítích za každou cenu i poetiku africké kinematografie. Studenti ve věku 12 - 14 let vybrali nejlepší festivalové kraťasy pro své vrstevníky.

YUNG MICHAL (r. Štěpán Vodrážka, Česko, hraný) Patnáctiletý Michal se na Instagramu prezentuje jako rapper, kterému ke slávě chybí už jen krůček. Ve skutečnosti ale tráví celé dny obracením hamburgerů na místě, ze kterého ještě nikdy nikdo neprorazil. Podaří se mu splnit si svůj sen během dnešního odpoledne?

POSLEDNÍ VÍKEND S JENNY A JOHNEM (r. Jimmy Olsson, Norsko, hraný) Je víkend a otec John míří s dcerou Jenny do Motaly na její basketbalový zápas. Je víkend, během něhož Johna vyhodí z práce. Je víkend, během něhož chce Jenny nadobro skončit s basketbalem a být více se svými přáteli. Je víkend, během něhož se vztah Johna a Jenny změní.

TSUTSUÉ (r. Amartei Armar, Francie, Ghana, hraný) Příběh sourozenců Sowaha a Okaie se odehrává v malém ghanském městečku na okraji velké skládky, která se rozprostírá až do oceánu. Chlapci se snaží vyrovnat se ztrátou svého nejstaršího bratra, který se nedávno utopil během rybářské výpravy.

DÍKY, MÁM SE DOBŘE (r. Hannah Lau-Walker, Velká Británie, animovaný) Dívka při online chatování váhá, jak moc být ve svých zprávách upřímná…

BGIRL BADLI (r. Charlotte De Cort, Belgie, dokumentární) Mali ví jednu věc jistě – tanec je její život! I když to znamená přestěhovat se do velkého města a změnit školu, bojovat proti překážkám se prostě musí! Mali bude tančit i snít dál.

LUDVÍK I., OVČÍ KRÁL (r. Markus Wulf, Německo, animovaný) Když se mu před kopyty vykutálí koruna, Louis, ovce jako všechny ostatní, ji popadne, nasadí a stane se králem. Od té chvíle dělá vše, co panovníci dělají, aby zahnali nudu a demonstrovali svou moc.

VSTUPENKY
VSTUPENKY

Městské kino Kosmos Třinec
p. o., Dukelská 689, Třinec
PSČ: 739 61 tel: 558 996 703

OBCHODNÍ PODMÍNKY
×