Kosmos Třinec
PROGRAM NÁVŠTĚVNÍ ŘÁD O KINĚ PRONÁJEM KONTAKTY
AKTUÁLNĚ PREMIÉRY PRO SENIORY MAMAkino PRO DĚTI AKCE PRO ŠKOLY
Me Gusta Colombia - Mart Eslem & David Surý travel show / kalendář 2023
česká verze
90 min

Nákup vstupenek:
Cenově zvýhodněnou VSTUPENKU PRO STUDENTY za 110 Kč lze získat pouze na pokladně kina po předložení studentského nebo žákovského průkaz, ISIC karty, případně dokladu o studiu.

Na co se můžete těšit:
Ústečtí cestovatelé a filmaři vám ukáží jednu z nejrozmanitějších zemí světa. Fotografie, videa a specifický pohled na svět a život na druhé straně zeměkoule. KOLUMBIE rozhodně stojí za překonání předsudků a obav z její turbulentní historie. Ano, kokain stále seženete na každém rohu, stále vás tam mohou přepadnout a okradnout. Ale štěstí přeje odvážným a oboje se vám může stát i za rohem u vás doma.

Země, kde válka dokáže být tím nejvýdělečnějším obchodem. Do města, které bývalo hlavním městem kokainu s jeho neomezeným vládcem Pablem Escobarem. Jak chutnají obří mravenci? Kde se točit filmový Černý korzár a kterým místem se inspirovat Gabriel García Márques pro svůj román Sto roků samoty? Přijďte si užít jedinečný večer s Martem a Davidem a třeba si kupte i kalendář na rok 2023 s jejich úchvatnými snímky z cest..

MART ESLEM
Vlastním jménem Martin Šlambor, pochází z Ústí nad Labem. Povoláním podnikatel, duší cestovatel. V první polovině osmdesátých let 20. století vyrůstal v Severní Itálii, kde navštěvoval klášterní školu. Souběžně byl studentem ústecké ZŠ, pak pokračoval na Obchodní akademii, UJEP (obor matematika-tělesná výchova) a VŠEM (obor management). Od patnácti let se živil jako tlumočník, překladatel a průvodce cestovního ruchu. Zážitky z cest prezentuje ve svých filmech. Pořádá přednášky, promítání, talk-show, publikuje reportáže a články z cest. Úzce spolupracuje s Českým rozhlasem Sever v jeho rodném městě, kde v minulosti působil i jako zprávař. Vydal dvě knihy. Jeho nejoblíbenějším kontinentem je Jižní Amerika a doposud navštívil 91 zemí světa. Hovoří italsky, anglicky, španělsky, rusky a se zájmem proniká do tajů arabštiny. Kromě cestování miluje i sportování. V minulosti se věnoval na vrcholové úrovni volejbalu, atletice a florbalu, kde si zahrál i extraligu. Dlouhá léta pracoval i jako funkcionář pro Český volejbalový svaz, několik let řídil celorepublikové soutěže v beach volejbalu. Životní krédo a heslo: „Až se jednou, na úplném konci života, bude promítat film, nechť je na co se dívat!“

DAVID SURÝ
Grafik, fotograf, kameraman, dokumentarista, cestovatel. Žije a podniká v Ústí nad Labem. Navštívil 25 zemí a jeho cestovatelskou láskou se stala Nicaragua a Írán. Nejraději fotí reportážní a street fotografii, neboť ho fascinuje syrovost a bezprostřednost ulice. Na svých toulkách světem zaznamenává krásy přírody, měst a také každodenní život obyčejných lidí. Je také autorem videoklipů pro kapelu Toxic People a písničkáře Petra Lüftnera. Za své cestopisy získal několik ocenění. Spolu s kamarády z Imagine Media v roce 2014 vydali knihu Tajemství Českého středohoří, v roce 2017 pak její pokračování s názvem Zázračné České středohoří a v roce 2019 vydali knihu Východní Krušné hory.
VSTUPENKY
23.11.2022
17:30
CD
130 Kč

Městské kino Kosmos Třinec
p. o., Dukelská 689, Třinec
PSČ: 739 61 tel: 558 996 703

OBCHODNÍ PODMÍNKY
×

Prosíme diváky, kteří se se svými nezletilými dětmi chystají na projekci snímku JAN ŽIŽKA, aby si důkladně pročetli informace o přístupnosti k dané projekci.

Pokud je u filmu označení "DO 12 LET NEVHODNÝ", jedná se o doporučení distributora a je na návštěvnících kina (případně jejich zákonných zástupcích), aby zvážili, zda je pro ně film určen. V případě, že je film označen "DO X LET NEPŘÍSTUPNÝ", nebudou návštěvníci nesplňující danou věkovou hranici vpuštěni do sálu!

Kontrola věku probíhá před samotným vstupem do sálu.

Více informací na webových stránkách v sekci NÁVŠTĚVNÍ ŘÁD.

Děkujeme