Kosmos Třinec
PROGRAM TŘINEC V 90... O KINĚ ZA KULTUROU BEZPEČNĚ PRONÁJEM
AKTUÁLNĚ PREMIÉRY PRO SENIORY MAMAkino PRO DĚTI AKCE PRO ŠKOLY
Rande naslepo KINO SENIOR / od 8:00 doprovodný program / Dny umění nevidomých V KINĚ
česká verze
Německo
Komedie
2017
111 min
Přístupný
Režie:
Marc Rothemund
Hrají:
Kostja Ullmann, Jacob Matschenz, Anna Maria Mühe, Alexander Held, Johann von Bülow, Nilam Farooq

Úterý 5. října se bude třinecké kino věnovat světu slabozrakých a nevidomých. Během pár hodin tu proběhne festival nazvaný Dny umění nevidomých ve Slezsku, který v Třinci už popáté připravuje místní pobočka celostátní organizace SONS, poprvé ve spolupráci s městským kinem.

„Život se zrakovým hendikepem divákům přiblíží humornou formou film Rande na slepo, který v rámci kina Senior promítneme v 9:00,“ zve veřejnost ředitelka kina Regina Szpyrcová.

„Už od osmi ráno si návštěvníci v předsálí budou moci v koutku bezpečné domácnosti prohlédnout zdravotní pomůcky, prolistovat tiskoviny redakce Zory, zahrát si společenské hry pro nevidomé, pomocí simulačních brýlí vyzkoušet život se zrakovým postižením, nebo se seznámit s vyškoleným vodícím psem,“ láká na bohatý program také Marie Miziová z třinecké pobočky SONS.

Cílem festivalu je představit nejširší veřejnosti nadané zrakově postižené umělce a přesvědčit ji tak o tom, že nevidomý či slabozraký člověk má pouze ztížené zrakové možnosti, ale jinak je zcela schopen být nedílnou součástí společnosti.

Návštěvníci se během festivalového dne mohou těšit také na odpolední vernisáž výstavy slabozrakého fotografa Václava Fanty, která bude zdobit kinogalerii až do 15. listopadu. Po zahájení výstavy si večer přijdou na své i milovníci hudby a zpěvu. Koncert zrakově postižených umělkyň, zpěvačky Báry Mirgové, za klavírního doprovodu Ráchel Skleničkové, ukončí festivalový Den umění nevidomých ve Slezsku pro rok 2021.
VSTUPENKY
VSTUPENKY

Městské kino Kosmos Třinec
p. o., Dukelská 689, Třinec
PSČ: 739 61 tel: 558 996 703

OBCHODNÍ PODMÍNKY
×